B2B Emlak Pazarlama

B2B Emlak Pazarlama

B2B - business to business

1 - B2B emlak pazarlama nedir?

Business-to-Business'ın kısaltması olan B2B, İşletmeden-İşletmeye şeklinde Türkçe'ye çevrilebilir. B2B emlak pazarlama, işletmelerin diğer işletmelere yönelik emlak hizmetlerini pazarlamak için kullandığı bir stratejidir. Bu strateji, ticari mülklerin satışı, kiralanması veya yönetimi gibi işletme odaklı emlak hizmetleri sunan firmaların hedef pazarına ulaşmasına yardımcı olur.

Tek başına gidebileceğin kadar hızlı gidersin, ama birlikte gidebileceğin kadar uzağa gidersin.

2 - B2B emlak pazarlamasının avantajları nelerdir?

Bu pazarlama stratejisi birçok avantaj sunar. İşte bunlardan bazıları:

Daha fazla müşteriye ulaşma imkanı:

Kendi portföyünüzdeki gayrimenkulleri PASS sisteminden ilana çıkararak, diğer emlak şirketlerinin portföyünüzü belirlediğiniz oran veya tutarda paylaşım yaparak pazarlamalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede, portföyünüzdeki gayrimenkulleri daha etkili bir şekilde pazarlayabilir ve işlem hacminizi artırabilirsiniz. Daha fazla müşteriye ulaşmak mümkün olur.

Daha geniş portföy:

Bölgenizdeki satılık, kiralık, günlük kiralık ve kat karşılığı gayrimenkuller hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Bu sayede, hedef pazarınızı daha iyi tanıyabilir ve müşterilerinizin taleplerine daha iyi yanıt verebilirsiniz.

Daha fazla esneklik:

B2B emlak pazarlaması, kar paylaşım yöntemlerinde esneklik sağlar. Satışlarda satış tutarından belirli bir yüzdelik oranında paylaşım yapılabilirken, kiralama işlemlerinde de kiralama tutarından belirli bir yüzdelik oranında paylaşım yapmak mümkündür. Ayrıca, her iki işlem için de sabit bir ücret de belirlenebilir.

3 - PASS® Sistemi nedir?

B2B - business to business

PASS® Sistemi (Property Assistance Sharing System), emlakyo.net in tescilli ürünüdür. PASS ile portföyünüzdeki gayrimenkulleri farklı emlak şirketleri için ilana çıkabilirsiniz. Ayrıca diğer emlak şirketlerinin ilanlarını da görüntüleyebilirsiniz.

4 - Satış ve kiralama işlemlerinde ödeme yöntemleri nelerdir?

İsterseniz Satış tutarı üzerinden yüzdelik bir oran belirleyebilirsiniz. İsterseniz ise satış için sabit bir tutarı, Türk Lirası, Euro ya da USD biriminden belirtebilirsiniz.

5 - Farklı şirketlerin gayrimenkullerini nasıl görüntüleyebilirim?

PASS sistemi ile tüm şirketlerin açtığı ilanları görebilirsiniz. İsterseniz bulunduğunuz bölgede, isterseniz farklı bir şehirde gayrimenkulleri görerek o şehirdeki emlak şirketlerinin portföylerini görebilirisiniz. Paylaşım oranları ilanlarda belirtilmektedir.

6- Kendi portföyünüzü nasıl pazarlayabilirsiniz?

PASS sistemi elinizdeki gayrimenkulleri pazarlayabilmek için çok iyi bir sistemdir. Emlak ekleme ve düzenleme kısmından PASS ilanı olarak paylaş seçeneğini işaretleyerek tüm emlakçıkların görmesini sağlayabilirsiniz. İstediğinizi Paylaşım Tutarını da yine aynı ekranda belirtebilirsiniz. Yüzde oran girebileceğiniz gibi TL,EUR ya da USD olarak sabit bir tutar da girebilirsiniz. Bu girdiğiniz oranı diğer emlak şirketleri de görebileceklerdir.

Real Estate Marketing


Emlak Yönet - Emlak Yönetim Yazılımı

emlakyo.net

Emlak Yönet
Emlak Yönetim Yazılımı